czwartek, 29 października 2015

Gdzie się leczyć? Lista dietetyków i endokrynologów.


  Trudno znaleźć odpowiednią osobę, która poprawnie zajmie się Waszym zdrowiem w XXI wieku. Wydaje mi się, że jest to coraz trudniejsze, ponieważ jesteśmy atakowani z każdej strony sprzecznymi informacjami nt. diety i prawidłowego odżywiania. Za wszystkim oczywiście stoją pieniądze, hodowcy krów opłacają reklamowanie nabiału jako zdrowego elementu zbilansowanej diety, a rolnicy dbają finansowo o to, aby zboża znajdowały się na I miejscu piramidy żywienia. 

   Kolejki do endokrynologów rosną z roku na rok, nie często widuje się kilkadziesiąt osób koczujących pod drzwiami endokrynologa czekających na swoją wizytę miesiącami, z nadzieją na rozwiązanie problemów ze złym samopoczuciem, problemem z utratą wagi, wypadającymi włosami, po czym okazuje się, że wizyta trwała 5 min, a lekarz po stwierdzeniu, że wszystko jest ok, rzuceniu okiem na TSH (bo reszta badań niepotrzebnie zrobiona, "niepotrzebnie się pani wysilała") kasuje 100 zł. Jak znaleźć odpowiednią osobę, która nam pomoże zdiagnozować przyczynę naszych problemów, poprowadzi leczenie i jednocześnie będzie nas w tym wspierać, a nie zbywać?


   Cóż, czekam na dzień, w którym zamiast kolejek do endokrynologów będą kolejki do naturopatów, ludzi wykształconych w dziedzinie leczenia holistycznego, którzy interesują się naszym zdrowiem z każdej możliwej strony, analizują nasz poród, dzieciństwo, dietę na każdym etapie życia, zlecają konieczne badania, a na koniec dobierają nam odpowiednią dietę, wskażą, jakich witamin czy minerałów potrzebujemy, a także dobiorą aktywność fizyczną do naszych potrzeb. Póki co, jestem zdania, że jesteśmy zdani w głównej mierze na siebie. Ja tak zrobiłam, zrezygnowałam kompletnie z medycyny konwencjonalnej, zbyt dużo kosztowało mnie to nerwów i pieniędzy.

   Jednak absolutnie nie chcę Was do tego namawiać - ja leczyłam się 5 lat zanim byłam w stanie pójść własną ścieżką. Szłam na ślepo, kierując się moim samopoczuciem. Poczułam dużą ulgę, kiedy ostawiłam gluten i nabiał, kiedy zmieniłam wbrew moim lekarzom letrox na [NDT]... kiedy kupiłam duże dawki witaminy d3, b12, magnezu i witamin z grupy B...  I nie żałuję, wyszło mi to na dobre. Bardzo pomógł mi blog [tlustezycie.pl], mój podręcznik on line do medycyny holistycznej, który pewnie większość z Was zna, aktualnie jestem pod opieką jego autorki, Moniki -zamiast wydawać pieniądze na kolejne wizyty, zainwestowałam w [konsultacje] i jestem bardzo zadowolona. 

  Po zarezerwowaniu terminu (konsultacje odbywają się telefonicznie lub przez skype) dostałam do wypełnienia obszerną ankietę. Wraz z ankietą musicie odesłać ostatnie badania, te które wskaże Monika. Podczas konsultacji zostaniecie dokładnie zanalizowani, zapytani o różne przebyte choroby, kuracje antybiotykowe itd. Po 1-2 dniach dostaniecie zalecenia co do diety, stylu życia, leczenia - wszystko dokładnie wyjaśnione w obszernym pliku PDF. Ja swój czytałam przez kilka dni po kilka razy ;) Z tego co wiem, do Moniki zgłasza się bardzo dużo osób, więc trzeba być cierpliwym. Mam nadzieję, że w przyszłości takich osób będzie znacznie więcej. Moim wielkim marzeniem jest skończenie właśnie takich studiów (medycyny funkcjonalnej) i otwarcie własnego gabinetu aby móc pomagać ludziom, takim jak ja.

Podobne wpisy: [z wizytą u endokrynologa - moje doświadczenia sprzed roku] 

  Pośrednim wyborem i myślę, że odpowiednim dla większości z Was, jest znalezienie dobrego endokrynologa, który nie będzie was zbywał, a jednocześnie będzie chętny do rozmowy i współpracy. Warto dokształcać się samemu w internecie (np. dzięki blogom takim jak [tłuste życie] czy ajwen, ale jednocześnie mieć z kim skonsultować swoje informacje, zarówno z kimś wykształconym (endokrynolog, lekarz rodzinny, jak i osobami z podobnymi problemami i z większym doświadczeniem (np. poprzez liczne fora: forum [Hashimoto- grupa wsparcia][Protokół autoimmunologiczny][Bez cukru - grupa wsparcia][Efekt motyla Hashimoto])

    Jakie są możliwości leczenia? Oprócz konsultacji u Moniki polecam także świetną dietetyczkę Ajwen jak i dwie dziewczyny z Med Food - Paulinę i Emilię, które umieściłam na pierwszych trzech pozycjach, niestety kolejki do nich są bardzo długie, dlatego stale poszerzam tą listę. Jedna istotna sprawa: moim zamiarem wcale nie było stworzenie żadnego rankingu. Kolejne miejsca są zupełnie przypadkowe i każdego z czystym sumieniem Wam polecam. Kiedy już zaznajomicie się z tematem holistycznego leczenia i dojdziecie do wniosku, że konwencjonalny lekarz nie jest Wam więcej potrzebny gorąco zachęcam do takich właśnie konsultacji u osób wypisanych poniżej, ponieważ mają często znacznie głębszą wiedzę, szczególnie, jeśli chodzi o tarczycę, dobiorą Wam zarówno dietę jak i suplementy. 


    Nie mniej jednak wierzę, że są również endokrynolodzy, którzy nie patrzą tylko na TSH i zlecają badania ważnych witamin takich jak b12 czy d3, potrafią dokładnie zinterpretować morfologię krwi i poziom ferrytyny, wesprzeć nas i nie ganić za to, że nie jemy glutenu. Często pytacie mnie o dobrych endokrynologów, po przejściu przez fora o podobnej tematyce w internecie spisałam kilka przewijających się nazwisk. Chciałabym stworzyć taką bazę polecanych lekarzy - jeśli znacie kogoś, śmiało piszcie w komentarzu lub na email: alpacasquare@gmail.com, na bieżąco będę poszerzać tą listę :)


1. [Instytut Holistyczny Moniki] - autorka posiada dyplom naturopaty i uprawnienia jako dietetyk. Jest członkiem [FMTown]. Po zarezerwowaniu terminu ([konsultacje] odbywają się telefonicznie lub przez skype) dostałam do wypełnienia obszerną ankietę. Wraz z ankietą musicie odesłać ostatnie badania, te które wskaże Monika. Podczas konsultacji zostaniecie dokładnie zanalizowani, zapytani o różne przebyte choroby, kuracje antybiotykowe itd. Po 1-2 dniach dostaniecie zalecenia co do diety, stylu życia, leczenia - wszystko dokładnie wyjaśnione w obszernym pliku PDF.

 2, 2. [ajwen - dietetyk kliniczny] - wspaniała dietetyczka, jedna z prekursorek paleo w Polsce, która wskaże Wam drogę w leczeniu, dopasuje odpowiednią dietę, zaleci dodatkowe badania, wszystko w oparciu o Wasz stan zdrowia. Gabinet Dietetyczny i Studio Treningu Ajwen - Iwona Wierzbicka, Opole. [Umów wizytę]

   3. [Med Food] - poradnia medycyny żywienia, prowadzona przez dwie rewelacyjne dietetyczki - Paulinę i Emilię. Przyjmują w Bydgoszczy i Solcu Kujawskim. Również posiadają ogromną wiedzę, jeśli chodzi o żywienie jak i problemy z tarczycą. [Umów wizytę] [Kontakt]

   4. [mauricz.com] - Kuba, trener personalny. Dietetyk. Organizuje liczne, wartościowe szkolenia, na które zbieram pieniądze i nie mogę się doczekać! Wdrożył na polski rynek około 150 suplementów wiodących producentów. Zaczynał od owsianki, a skończył na jajkach na boczku na śniadanie - ciągle się rozwija. Działa już od 8 lat i zajmuje się głównie medycyną sportową, także jeśli coś trenujecie i zastanawiacie się nad doborem diety- zgłoście się do niego! ;3

     5. [nowoczesna dietetyka]Ola z Nowoczesnej Dietetyki to również trenerka personalna, ale także pasjonatka medycyny funkcjonalnej, holistycznej. Prowadzi konsultacje dietetyczne, analizując Twoje badanie krwi i obecną dietę.

6. [fizjo4life] - to couching, dietetyka i rehabilitacja w jednym. Tworzą go ludzie żądni wiedzy, stale dokształcający się, polecam konsultacje, pełen pakiet - podchodzą do każdego klienta indywidualnie.

         7. [odżywiaj się zdrowo] - Kasia jest z wykształcenia dietetykiem, skończyła studia na Collegium Mediucm Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Jej misją jest szerzenie wiedzy na temat zdrowia, inspirowanie, a także motywacja. Każdej pacjenta traktuje indywidualnie. Choroba autoimmunologiczne takie jak Hashimoto nie są jej obce ;)

      8. [Małgorzata Desmond] - dietetyk i specjalista medycyny żywienia. Działa w głównie w Warszawie.

9.  9. Łukasz Ho Thanh - ceniony dietetyk ze Szczecina. Nie znalazłam [jeszcze] jego fanpage czy strony internetowej, ale podał mi namiary, więc je publikuję (mam nadzieję, że się nie obrazi, jeśli zyska jakąś klientkę czy klienta dzięki mojemu blogowi ;D) tel kontaktowy: 661 280 290 & e-mail: lukaszhothanh@wp.pl

        10. [atomicholistic.eu] - pasją autorki jest pomaganie innym i zaangażowanie. Instruktorka fitness, z tatuażami ♥. Swoją wiedzę opiera na praktyce i doświadczeniu.  Z wykształcenia dietetyk, pedagog i psycholog. Działa w Warszawie.

11. [Sygnatura Zdrowia] - autorem strony jest Sebastian. Człowiek z pasją i wieelkim zaangażowaniem. "Od 17 lat zgłębiam techniki pracy ciała i umysłu. Poznaję nowe sposoby wspomagania organizmu za pomocą suplementów (witamin, minerałów, ziół, soków itp)." 

12. [Vita Immun] to nowatorski ośrodek zajmujący się diagnostyką medyczną, prowadzą coraz bardziej popularne szkolenia w zakresie diagnostyki chorób autoimmunologiczny, jelit, a także istnieje możliwość zbadania stanu swoich jelit czy sprawdzenia nietolerancji pokarmowych. Centrum mieści się w Poznaniu.

13. 13. [dietetyk-radom.pl] - absolwentka dietoterapii i dietetyki klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Magda stale podnosi swoje kwalifikacje. Bardzo dba o swoich pacjentów zapewniając im opiekę dietetyczną.

       14. [justfit.pl] - świetne konsultacje, jeśli chcecie schudnąć, poprawić swój stan zdrowia czy też po prostu potrzebujecie motywacji/osobistego trenera. Plan treningowy & analiza składu ciała zapewniona!

15. [Poradnia dietetyczna Sports-Med] prowadzona przez Sylwestra Kłosoraz oraz Wiktorię Kreft. Tutaj znajdziecie ich: [fanpage]. Specjalizacja: głównie dietetyka sportowa i zdrowe odżywianie, ale ciężkie przypadki też nie są czymś obcym w poradni, szczególnie Hashimoto :). 

      16. [Trener Personalny Kinga Sołtysiak] - Kinga jest z Łodzi i od dawna mam z nią kontakt, ponieważ również choruje na niedoczynność tarczycy. Zajmuje się dietoterapią, dietetyką sportową i treningami personalnymi.

17. Ania Przebinda, autorka bloga: [zwidelcem.blogspot.com] z wykształcenia psycholog i psychodietetyk, szkoli się w tym samemu miejscu co Monika z tlustezycie.pl, czyli w Plaskett Nutritional Medicine Collega, szkoliła się także u Ajwen i Mauricza. Gorąco polecam!

18. [Fit for life] - strona prowadzona przez Judytę Mocko z Tych. Jest trenerką, ale zajmuje się także dietetyką, suplementacją, dietetyką kliniczną, skończyła kurs dietetyki i suplementacji u mauricza, szkoli się także u ajwen.

19. [dietykieta.pl] - strona Darii Ciesielskiej, dyplomowanej dietetyczki z Bolesławca. Pomaga chorym na otyłość, z nadwagą, a także z chorobami tarczycy, chorobami autoimmunologicznymi. Przeszła przez szkolenie mauricza, medfood i ajwen :). Przeciwniczka farmakoterapii. Jak sama mówi, jej "jadłospisy są szyte na miarę" - do każdego podchodzi bardzo indywidualnie.

20. [Poradnia dietetyczna Nutrimed] - poradnia znajduje się w Gdynii. Zajmują się układaniem diet dla osób chorych m.in. na zespół jelita drażliwego, cukrzycę, z nietolerancjami pokarmowymi, chorobami wątroby czy trzustki.

21. [Anka Hostyńska - trener personalny] - nie jest z wykształcenia dietetykiem, a trenerem personalnym, instruktorem fitness, absolwentem studium fizjoterapii oraz aktualnie słuchaczem na kierunku Terapie Naturalne w Szkole Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu oraz Medycyny Chińskiej w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie. Sama cierpi na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, dlatego dobrze orientuje się w tym temacie.

22. [naczynia połączone], autorką strony jest Agata, która zajmuję się dietetyką kliniczną. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z SIBO (prowadzi grupę dla osób z tą chorobą), chorobami tarczycy, autoimmunologią. Oferuje konsultacje w Warszawie i przez skypa oraz indywidualny program żywieniowy, który ma na celu wskazanie pacjentowi drogi dojścia do zdrowia oraz naukę nowego sposobu odżywiania."

23. Poradnia [medicago] i dietetyk Anna Piaścik z Gdyni dobierze idealną dietę dla Ciebie, również po "naszej stronie mocy" tj. dopasowaniem diety z uwzględnieniem nietolerancji glutenu, laktozy, chorób, stylu życia, a nawet upodobań kulinarnych. Poradnia działa on-line, nie potrzebna jest wizyta osobista.

24. [Karina Janas], autorka programu [Zdrowsi w 90 dni]. Pani Karina jest Dietetykiem z Siedlec, do swoich pacjentów podchodzi holistycznie, indywidualnie i niekonwencjonalnie. Również szkoliła się u Ajwen, była na konferencji "Nowatorskie Metody Leczenia Nadwagi i Otyłości". [znanylekarz] [filmik na YouTube]

25. [Poradnia Dietetyki Medycznej] - Poradnia Dietetyki Medycznej, Sopot - "Jeżeli dieta jest niewłaściwa medycyna bywa bezradna - jeśli dieta jest właściwa medycyna jest niepotrzebna" [umów się na wizytę]

26. [Michał Undra] - holistyczne podejście do zdrowia, czyli odpowiednia dieta, trening i rozwój duchowy. 
 under2409@gmail.com, [kanał na YT]


   Inni polecani dietetycy/trenerzy:

 z Krakowa:
[Agnieszka Kułaga - nutritionist & trainer]
z Wrocławia:
[Beata Bryś]
kontakt: tel: 515994886, mail: brysbeata@o2.pl
[twojalinia.com]
[Analityka dietetyczna]
z Łodzi
[Agnieszka Ciechońska]
z Olsztyna
[Natalia Ulewicz]
trener personalny - Ewa Szaminko: ewa.szaminko@wp.pl
z Zakopanego
Katarzyna Leśniak: k_lesniak@interia.pl; tel: 604 411 588
   Konwencjonalni endokrynolodzy:

Bydgoszcz
 dr n. med. Anna Nowicka [znanylekarz]  

Gdańsk
dr n. med. Agnieszka Kowalewska-Włas- ginekolog, endokrynolog [znanylekarz] [własna strona]
dr n. med. Krystyna Mizan-Gross - [znany lekarz]

Kraków
lek. Andrzej Bobrowski - [znanylekarz]
dr. n. med. Adam Nazim - [znanylekarz]
dr Agnieszka Makowska Mietła - internistka [znanylekarz]
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Szybiński - [znanlekarz]
dr n. med. Olga Kacalska-Janssen - [znanylekarz]

Lublin
dr n. med. Marcin Trojnar, Lublin - [znanylekarz]

Leszno
dr Lidia Dymalska-Kubasik- [znanylekarz] przyjmuje również w Rawiczu

Mysłowice
dr. n. med. Janusz Klajnowicz - [znanylekarz]- u którego leczyłam się, a wizytę opisałam w [tym] poście (endo numer 4), a także [tutaj].  

Opole
lek. Marzena Gawryś-Ptak- lekarz rodzinny - [znanylekarz]
dr. n. med. Sicińska-Werner - [znanylekarz]

Poznań
Tomasz Piasecki tel. 697 703 232 (chirurg)

Rybnik
lek. med. Katarzyna Rajter-Grabowska - [znany lekarz] przepisuje NDT

Rzeszów
lek. med. Małgorzata Kogut ginekolog, endokrynolog - [znanylekarz]

Tarnowskie Góry (także Bytom)
dr Marta Barlik-Rysa endokrynolog - [znanylekarz]

Trójmiasto
prof. dr hab. n. med. Dominik Rachoń [trójmiasto.pl] przepisuje NDT

Szczecin
dr. n. med. Anheli Syrenicz - [znany lekarz] [ranking.abczdrowie]
Ryszard Owczarek tel. 609 741 174 (ortopeda)

Szczecinek
dr Paweł Romanowski (przyjmuje również w Wałczu) [strona własna]  [znanylekarz]

Warszawa
dr n. med. Maciej Wszelaki - [znanylekarz] [Klinika Medycyny Holistycznej] przepisuje NDT
dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża - internista, reumatolog [przychodnia orlik]
lek. Małgorzata Gietka-Czernel - endokrynolog, internista, radiolog [znanylekarz]

Wrocław 
lek Anna Stobierska - internista
Teresa Żak [strona internetowa]
dr. n. med. Piotr Janczak [znanylekarz]


Więcej informacji o danym lekarzu znajdziecie w wyszukiwarkach.

Polecam Wam także zobaczyć filmik stworzony przez Przemka, pt.:

"POLECANI SPECJALIŚCI (Polscy) z których WARTO skorzystać!"

:
P.S. Dopisujcie, komentujcie, wymieniajcie się doświadczeniami z waszymi endokrynologami, ta lista jest otwarta i w każdej chwili mogę dopisać nowego endo, jak również któregoś usunąć, jeśli okaże się, że nie spełnia naszych oczekiwań :)

65 komentarzy

 1. zdecydowanie dr Marek Ślusarski, Warszawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, wszędzie chwalone jest centrum ajwen, a ja mam z nimi złe doświadczenia. Poprosiłam o polecenie dietetyków z Warszawy, bo chciałam aby pomagał mi ktoś kto mnie będzie widział a nie ktoś kto będzie odbierał przelewy. Otrzymałam odpowiedź że nie znają nikogo z Warszawy i że ta pani dietetyk może mi pomagać przez Skype...Tak się nie robi. Widać od razu jak ma ta firma poustawiane priorytety. Nie polecam tracić czasu. Nie jesteśmy numerami nabijajacymi sakiewki. To poważna choroba z jaką musimy się zmierzyć.

   Usuń
  2. No niestety, chory w Polsce nie ma łatwego życia. Nawet ze zwykłymi, prostymi chorobami. Brak kadry lekarskiej, bo inaczej nie da się tego nazwać. Medycyna holistyczna nie istnieje. Zresztą takimi rzeczami ma się zajmować normalna, tradycyjna medycyna. A nie dietetycy, trenerzy personalni itd. Większość nie ma pojęcia o czym mówi. Brak lekarzy kierunkowych, z wiedzą i doświadczeniem. Tak się składa, że że znam środowisko naukowe. Sama tłumaczę artykuły naukowe z kilku języków, a w ogóle to polecam patrzenie "na siebie", obserwację siebie, kierowanie się tylko i wyłącznie sobą. Tylko indywidualne badania, własne wyczucie i uwaga potrafią wiele rzeczy unaocznić (sprawić, że nasze centrum to coś zauważy), zanim będzie za późno (np. rak jelit). Oczywiście nie chodzi mi tu o wystawianie diagnoz za pomocą myśli. Tylko o ścisłą, permanentną obserwację. Warto pamiętać, że polecanie to marketing szeptany, a telewizja to propaganda. Internet taki sam się staje - niestety. Milion reklam super produktów (teraz nawet bio i eko), super lekarzy itd.
   Moja rada - dystans a lekarz, ewentualnie trener, dietetyk - to tylko informacja, a nie wyrocznia. Samemu też trzeba myśleć. Ja stwierdziłam, że moje życie należy do mnie i nie pozwolę, aby ktoś ze mną igrał ;)
   Ja do swojej choroby doszłam sama. Nawet kiedy byłam wybitnie chora, zmasakrowana, ciągnęłam jakoś doktorat i nie poddawałam się. A co do lekarzy: tych na NFZ traktuję z wyrachowaniem, a jak mają jakiś problem, to trzeba im etyką lekarską pomachać przed oczami. Inna możliwość: dyktafon. Mają miękkie kolana od razu. Gdzie się podziało dziennikarstwo śledcze?
   Pamiętajcie, że lekarze (nawet na NFZ) mają obowiązek promum non nocere! Można ich spokojnie pociągnąć do odpowiedzialności.

   Jak tak czytam wypowiedzi w internecie, to zastanawiam się: dlaczego jakiś obcy człowiek ma mi mówić jak żyć? Do wszystkiego można dojść samemu. Główny wyznacznik w przypadku różnych chorób: badania. Niektóre wybitnie drogie, ale warto. Lekarze, nawet prywatni, w moim przypadku rzadko mieli coś do dodania. A w ogóle 99% lekarzy (na NFZ i prywatnie), u których byłam, zaginam wiedzą. Sama nie wiem, czy to ze mną tak dobrze, czy z lekarzami w Polsce aż tak źle.
   Przepraszam za ewentualne błędy, ale pisze z innego komputera i moje ręce nie chcą się "przestawić" na inna klawiaturę.

   Pozdrawiam wszystkich, dużo siły, obserwacji, dojścia do zdrowia i znajomości zasad manipulacji ;)

   Usuń
 2. A w Poznaniu jest jakiś godny uwagi? Dr Nowicką szczerze polecam, sama się u niej leczę, ale muszę w Poznaniu też kogoś znaleźć, nie zawsze znajdę czas niestety, żeby do Bydgoszczy pojechać :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to ja jesli kiedykolwiek jeszcze udam sie do endo to do p.Nowickiej chyba tylko.. w Bydgoszczy załamka :-o

   Usuń
  2. Po co skoro ona patrzy tylko na TSH? Mi po pół roku 'leczenia' i męczenia mnie wahanymi dawkami na kolejnej wizycie powiedziała że jak źle się czuję to mam szukać innego lekarza. Obraziła się na to że mam wynik tsh 2 i MUSZĘ czuć się dobrze. Nic nie zaproponowała - jedynie że mam iść do innego lekarza. Wyrzuciła mnie jak śmiecia. Najpierw zaordynowała hormony do których nie byłem przekonany. Czułem się coraz gorzej (za niska dawka) - ale co z tego wynik są dobre nie mogę podwyższać. I tyle. Zero pomocy. Na koniec rezygnacja z leczenia mnie. Jak można zostawić pacjenta z rozgrzebanymi hormonami o złym samopoczuciu i nic nie zaproponować. To tak jak by majster który robi fuchę zostawił cię z rozgrzebaną w połowie robotą i się obraził że ci się nie podoba jego praca. Paranoja! Nie wiem jak ktoś taki może nazywać siebie lekarzem. I jeszcze go polecacie? Dziwi mnie to

   Usuń
  3. kto Wam podał tę Nowicką! tak bezczelnej endo jeszcze nie spotkałam, wyśmiała mnie, że zmieniłam dietę, wyśmiała mnie, gdy zapytałam czy po 10 latach na euthyroxie uda mi sie odstawić leki; powiedziała mi wyraźnie, że dieta NIE MA ŻADNEGO WPLYWu na hashimoto!!! prosiłam o pomoc na brak energii, kazała mi zwiększyć dawkę... zrobiłam to i NIC!!!! NIE! NIE POLECAM! sama zaczęłam się leczyć: dalej modyfikowałam dietę i zmienilam gówniany euthryox na NDT! sorry za emocje, ale mimo ze byłam u niej ponad rok temu nadal ogarnia mnie irytacja na mysl o tej wizycie

   Usuń
  4. Mam podobne doświadczenia. Jest beznadziejna, a o diecie mówi, że to takie nowomodne pomysły. Czy można w Bydg kogoś znaleźć?

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. A Łódź? Bo już tracę nadzieję...:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie znalazła Pani dobrego dietetyka w swoim mieście zapraszam na konsultacje on-line. Dieta dostosowana indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, wyników lab. i preferencji żywieniowych. Specjalizuję się w dietoterapii chorób tarczycy. Strona na której można zamówić dietę: www.dietetykkliniczny-torun.pl

   Usuń
 5. Ja polecam Anię z bloga http://zwidelcem.blogspot.com/. Szkoli się w medycynie funkcjonalnej tam, gdzie Monika Skuza z Tłuste Życie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dr. Dorota Kalwajt – Warszawa
  specjalistka m.in. odrobaczania

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra robota. Ja mogę polecić panią dietetyk Monikę Ryżko z "Twoja linia" , która też polecasz. Bardzo pomogła mi , aby moja dieta paleo była zdrowa, zbilansowana i odpowiednia dla moich chorób i dolegliwości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam Sylwestra Kłos z poradni dietetycznej Sports-Med. w Gdańsku. Pełen profesjonalizm, analiza badań, dieta oparta o wyniki a nie z czapki. Sprawdzone można poczytać komentarze na znanylekarz.pl, strona poradni to www.sports-med.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. czy zna ktos dobrego endykronologa w Poznaniu, co leczy nie konwencjonalnie ? bede wdzieczna

  OdpowiedzUsuń
 10. z Tarnowskich Gór godna polecenia jest dr Barbara Wojtyczka

  OdpowiedzUsuń
 11. Jejku jak miło :) Dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, znalazła Pani kogos w Poznaniu?
  Ja tez szukam - na jakimś forum widziałam opinie ze Dr Paweł Gut jest dobry ale nie jestem pewna czy ma holistyczne podejście....
  Jesli udało sie Pani kogos w Poznaniu znaleźć to tez chętnie skorzystam z takiej informacji

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja polecam gorąco: https://web.facebook.com/doradcadietetyczny/
  Mi bardzo pomógł przy Hashimoto, hipoglikemii reaktywnej, chondromalacji rzepki i zapaleniu wątroby :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo proszę o namiary na dobrego endokrynologa dziecięcego w Łodzi, Warszawie bądź Bygdoszczy. U mojej 7-letniej córki zdiagnozowano Hashimoto. Cierpi też na łuszczyce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Profesor Srzednicka z Warszawy! Przyjmuje na ul. Popieluszki. Ogromna wiedza (byla ordynatorem w szpitalu bielanskim), zleca i interpretuje mnostwo badan, wrecz zaleca odstawienie glutenu. Polecam w 100% - uratowala mi zycie

  OdpowiedzUsuń
 16. A w Poznaniu???! Niby duże miasto, a nie ma kogo polecić....? Pomóżcie! mam niedoczynność, hipoglikemie reaktywną, podejrzenie zespołu Cushinga i... niestety niepłodność :(

  OdpowiedzUsuń
 17. witam.a może Suwałki Białystok ktos tu zna się na rzeczy bo jestem w kropce.Moja Dietetyk naprowadziłam mnie na nadnercze ale nie wiem gdzie się udać zeby to potwierdzic.Dieta nie daje efektów a ja coraz bardziej jestem załamana.pomózcie jak mozecie gdzie sie udać i jakie badania zrobić i jak sobie pomóc....

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeżeli w Lublinie Trojnar jest polecanym lekarzem to mogę już spokojnie umrzeć, ktoś kto mówi że do kontroli za ok 10 miesięcy daje leki na 2 miesiące a do tego z wynikami mam przyjść zrobionymi na własną rękę, mam uczulenie na całej twarzy i szyi od kiedy biore euthyrox a od niego słyszę że do dermatologa teraz mam iść, poza zaleceniem że mam brać tabsy to żadnych bo haszi i niedoczynność to nie choroby! Więc nie wiem czy taki godny polecenia:)

  OdpowiedzUsuń
 19. w Poznaniu VitaImmun! http://www.vitaimmun.pl/

  OdpowiedzUsuń
 20. Kurczę, pisałam do Vitaimmun w sprawie endokrynologa, ale chyba nie majà....?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 22. Super! Ja polecam lekarzy z Przychodnia więcej o nich znajdziecie na moim blogu!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja jeśli chodzi o Gdynię, polecam dietyka z poradni dietetycznej TwójCel.eu pewnego dnia postanowiłam w końcu coś w sobie zmienić i dzięki nim jak najbardziej mi sie udało, bardzo jestem zadowolona ze współpracy i wszystkim polecam!

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeśli z kolei chodzi o Łódź polecam http://bluemedica.pl/uslugi/nzoz-lodz-rzgowska/ Od niedawna korzystam z usług dietetyka i efekty były widoczne po pierwszym miesiącu, co nie jest łatwe przy dużej niedoczynności tarczycy. Jestem jak najbardziej zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. A znasz dobrych dietetyków/naturopatów z Krakowa ?

  PS usuń z tej listy dr NAZIMA ! Najgorszy lekarz jaki istnieje ! Szyderca, wyśmiewca, złośliwiec, i na pewno nie lekarz !
  Leczyłam sie kiedyś u niego razem z mama, kiedy go o cos dopytywałysmy to wyśmiewał wszytstkie nasze watpliwosci, nie tłumaczyl, NIE POMAGAŁ, zawsze wychodziłam z gabinetu z płaczem.
  Nie życze nikomu zeby do niego trafił.

  OdpowiedzUsuń
 27. Bydgoszcz- nie znalazłam jeszcze endo kóry nie "utknął" 30 lat temu. Odradzam p.Brzezinską, i p.Grudzien-Wolak , dla których gluten to mit, T3 w ogóle nie ma znaczenia na organizm i w związku z tym całe życie nie trzeba go sprawdzać. I taka już moja "uroda" :-) Oszczędzcie swoje grube pieniądze, lepiej za to kupić NDT i robić testy T3 prywatnie. Offtop - odradzam cały Luxmed (miesiecznie 260 zl na rodzine !!) oprócz ginekologa Kawczyńskiego - który starał sie skierować na T3 , ale nie mógł i stomatolog Cenker - ci dwaj to zajebiści lekarze z duża wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja korzystałam z porad lekarza z dietetykpruszków.pl i udało mi się schudnąć ponad 10kg. I o dziwo - jedzenie było naprawdę smaczne! Jestem naprawdę zadowolona i z całego serca polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Jak Częstochowa to Tomasz Teresiński - www.tomaszteresinski.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. Znajdzie sie ktos dobry w Rzeszowie?

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja szczerze ODRADZAM dietetyk Olgę Lewandowską z Wrocławia.
  Może i ma jakąś wiedzę, ale podejście do pacjenta to totalna olewka!
  Pierwsza wizyta wg jej strony mająca trwać 50 min, trwała 10 - bardzo pobieżny wywiad. Dieta gotowiec - z mnóstwem produktów, które wymieniłam jako te, których nie lubię.
  Wizyty wiecznie przekładane w ostatniej chwili lub zmieniane na kontakt e-mailowy, który tak naprawdę z tą Panią to fikcja. Naprawdę nie polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, dietę dostałam bez produktów, które powinnam spożywać w moim przypadku, gdyż Pani Olga nie wzięła pod uwagę wszystkich moich wytycznych zdrowotnych. Dania się powtarzały i mimo moich próśb o zmianę, dostałam informację, że za to trzeba będzie dodatkowo zapłacić!

   Usuń
  2. Mam taką sama opinię o pani Oldze, dieta droga w stosowaniu, posiłki nie za smaczne a wizyta trwa ok. 10 minut.

   Usuń
  3. ja mam z tą pseudo dieteyczką problem,olała mnie,wysąła złą dietę i zero odpisywania na moje maile,wszystko było nie tak.Zła dieta,złe produkty,zero kontaktu.Czy można prosić o kontakt z wami? Widzę że nie jestem jedyna ,na jej stronie pojawiały sie negatywne opinie i teraz zablokowano tą opcje,wiadomo dlaczego.ta kobieta nie ma pojęcia o dietetyce ,jest bezczelna w relacjach

   Usuń
  4. napiszcie na niedobradieta11@gmail.com może razem uda się coś zdziałać

   Usuń
  5. Moje drogie, bo widocznie należy rozróżnić czy chce się gwiazdorzyć i mieć doczynienia z gwiazdą facebooka czy poszukuje się specjalisty, który ma w sobie chociaż odrobinę skromności lub pokory!!! Pani Olga popularność zyskała dzięki fb, a w przypadku dietetyków/lekarzy zdobywanie popularnosci poprzez m.in selfie w windzie jest mało wiarygodne. Byłam naiwna, bo tez dałam się oczarować magii facebookowego profilu pani Olgi... dieta DROGA (nie wiem kogo na nią stać), niesmaczna, mam wrażenie, że robiona na zasadzie kopiuj wklej. A co do wizyty to niby miło i zabawnie, ale arogancja z pani Olgi aż kipi ;).

   Usuń
  6. mam niestety dokladnie takie same doswiadczenia z Olga Lewandowska z Wrocławia. Gdy przyszlam pierwszy raz nawet nie podala mi reki na przywitanie, a po 3 minutach zaproponowala mi przejscie na "ty" (?!). To ja kierowalam calym spotkaniem, bo ona w ogole nie wykazywala inicjatywy. formularz i badania omowila bardzo ogolnie, prawie nie zadawala pytan, nawet nie zapytala mnie np co jadlam danego dnia wiec nawet nie wie jak bardzo zmienia lub nie moje nawyki zywieniowe, wiec bardzo watpie, ze moze mi dobrac wlasciewie diete. Wizyta byla bardzo krotka i w pospiechu, mialam wrazenie, ze w ogole mnie nie sluchala. Przy platnosci wlozyla gotowke do portfela (?!) i nawet nie zapytala, czy chce paragon, co wg mnie jest bardzo nieprofesjonalne. Wyszlam bardzo zla i jeszcze bardziej rozczarowana.

   Usuń
  7. Witam. Ja też mam mieszane uczucia co do Pani Olgi. Wrażenia podobne jak opisane wyżej,jeżeli chodzi o dietę to nawet mi smakuje chodź nie wszystko ale niestety efektów w ogóle nie widać gdzie trzymam się dokładnie zaleceń. I teraz nie wiem czy że mną jest coś nie tak czy z tą Panią :D

   Usuń
 32. Oj przyda mi się wpis, bo u mnie coś nie tak z wynikami, a z podejścia i leczenia obecnej lekarki jestem średnio zadowolona, bo wciąż mam tylko sprawdzać TSH? Chyba to nie tak powinno wyglądać?

  OdpowiedzUsuń
 33. Dzień Dobry, założyłyśmy z kolezanką takie miejsce gdzie robimy co się da aby pomóc holistycznie. Ja jestem farmaceutką a ona dietetykiem klinicznym, obie po "złej stronie mocy" :) to nasza pacjentka mnie tu skierowała, zeby obejrzeć lekarzy polecanych bo najbardziej bym sobie życzyła znaleźć takowych dla naszych pacjentów. Bo moje zdanie jest takie że pacjentowi należą się badania na NFz jak psu buda cholerka, a nie że musi za wszystko płacić. No i niestety na liście Nazim co mnie razi- jest to jeden z przerobionych przeze mnie osobiście endo (bo sama jestem chora) i na pewno do niego nikogo nie poślę. Dla niego nie istnieje żadne połączenie hormonów, ogląda tylko tarczycę, reszta go nie interesuje ani się na niej nie zna, co sam przyznał (masakra!)Badań nie zleca, na euthyroxie jedzie, ostatnio się zreformował o D3... wiązałam nadzieję z nowo powstającą przychodnią na Garncarskiej ale tu znów błędy z dawkowaniem, odpowiednimi związkami chemicznymi jeśli chodzi o suple, nadmiar a nie indywidualne podejście. W Polsce temat dopiero raczkuje niestety, a konkluzja jest jeszcze inna smutna: pacjentów nie stać na leczenie niekonwencjonalne, są tak samo oszukiwani tylko teraz przez zdzierców z cudownych firm suplemenciarskich. Mam nadzieję że się to zmieni. Posprawdzam resztę wymienionych lekarzy, póki co boję się posłać kogokolwiek gdziekolwiek bo za nikogo dać głowy nie zamierzam.

  OdpowiedzUsuń
 34. Zapraszam również do Centrum Dietetyki Klinicznej w Toruniu, specjalizuję się w dietoterapii chorób tarczycy. Strona internetowa centrum (www.dietetykkliniczny-torun.pl). Rejestracja pod nr 502 152 463

  OdpowiedzUsuń
 35. Mam pytanie czy osoby które polecacie pomogły wam w wyłączeniu się z niedoczynności tarczycy czy tylko ich rady sprawiły że czujecie się lepiej??? Bo mi szkoda czasu i pieniędzy juz na rady takich ludzi co to udają ze coś wiedzą a nie wiedzą nic. Moim celem jest wyleczenie się z niedoczynności, bo poprawę samopoczucia osiagnam sama bez pomocy endokrynologów czy dietetyków. Stosowałam się tylko do rad osób które wyleczyl niedoczynność tarczycy. Niestety każda niedoczynność jest spowodowana przez nieco inne przyczyny i ciężko nie będąc medykiem samemu pozbyć się wszystkich problemów. Dlatego wciąż leczę mój przewód pokarmowy, ale osiągnęła już dużo bo TSH mam w normie i rzeciwciala i to bez przyjmowania hormonów w tabletkach. Będę wdzięczna za odpowiedz czy ci ludzie których opisujeCi potrafią leczyć przewód pokarmowy.

  OdpowiedzUsuń
 36. Coś Ci powiem. Sam nie jestem lekarzem, ale mam w domu kogoś, kto się kształci na lekarza i pomagam mu z odpytkami itp. Szczerze? Nie masz pojęcia w czym grzebiesz i jak skomplikowany jest człowiek z jego wszystkimi chorobami. Gwarantuję, ze nie zdajesz sobie sprawy nawet w 1% z tego jak ogromnie skomplikowane rzeczy są w medycynie. A teraz zastanów się, czy jesteś w stanie udzielając takich porad odpowiedzialności za ludzkie życie? Za to że ktoś będzie się leczył cudami natury, które nie mają naukowego potwierdzenia? Nie masz pojęcia nawet jak skomplikowane procedury muszą przejść leki żeby zostały zatwierdzone jako lek. Jak nie jeździ Ci auto, to nie oddajesz go do malarza obrazów, więc nie namawiaj ludzi do tego, żeby szli do kogoś kto poczyta sobie na forach i zaczyna swoją wielką przygodę z leczeniem. Czy potem takie osoby są w stanie wziąć odpowiedzialność za nieudany poród siłami natury w domu, ponieważ dziecku pępowina się zacisnęła na szyi? Czy może są w stanie wziąć odpowiedzialność za powrót śmiertelnych chorób, których nieszczepione dzieci stają się nosicielami? Czy może chcesz mi powiedzieć, że nie jedzenie glutenu jest lepsze niż jedzenie dla normalnej osoby? Co zostało naukowo udowodnione, że zdrowiej osobie produkty z glutenem są wręcz potrzebne! Jestem z zawodu informatykiem i z zasady wypowiadam się w kwestiach informatycznych. Nie mówię o czystości wypowiedzi, nie mówię o sztuce, muzyce czy biologii. Radzę to samo odnieść do siebie i wypowiadać się w kwestiach, które się naprawdę rozumie, zamiast starać się zostać guru internetu przez wpisy 'buntownika' przeciwko nieistniejącemu lobby.

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja z kolei nie moge podzielic sie dobrymi doswiadczeniami odnosnie Agnieszki Kulagi z Krakowa...mimo zapewnien ze nie bede traktowana jako kolejny bezimienny pacjent, ktoremu wciska sie to samo - otrzymalam niespersonalizowana ksiazke z jadlospisem drukowana kazdemu, nieuwzgledniono tam mojej nietolerancji. Pani Agnieszka z usmiechem tlumaczyla jak wazna jest rano owsianka z jogutrem i owocami, po czym po kilku tygodniach na swoim fanpage'u perorowala jak to owa owsianka jest szkodliwa i ze tylko paleo for lajf. Dodam, ze nie otrzymalam zadnego rachunku po oplaceniu ''uslugi'', kilka stowek do kieszeni i pani dietetyk jest do przodu...ja osobiscie nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Nowicka Bydgoszcz - NIE POLECAM! uzasadnienie wyżej
  Pani dr z centrum NOVUM w Warszawie, dr Małgorzata Smędek

  OdpowiedzUsuń
 39. i zapomnialam wspomniec o dziewczynach z Ajwen - meeeega polecam konsultacje online, to dzięki nim zmieniłam dietę i odzyskałam kontrolę nad ciałem

  OdpowiedzUsuń
 40. Byłam u dr Teresy Żak - niestety jestem zawiedziona. Koszt 180 zł, w tym BRAK USG. Co prawda to pierwszy endokrynolog we Wrocławiu, który zwrócił uwagę na dietę (a byłam juz łącznie u 4). Niestety lista, którą dostałam jest słaba, przypomina protokół autoimmunologiczny, ale nie ma ani słowa, jak długo nalezy byc na tej diecie (wg p. dr - na zawsze). W rubryce co mogę jeść nie ma ŻADNYCH węglowodanów, tylko mięso, owoce i niektóre tłuszcze. Nie ma słowa o plantanach, batatach, topinamburze itp. Więcej można doczytać w internecie. Wywiad był, ale też raczej słaby. Może spowodowane było to tym, że od początku przyznałam się, że choruję od lat i pani dr uznała, że wszystko już wiem na temat choroby?
  Przepisała mi p. dr kilka witamin, zwiększyła dawkę Lethroxu i tyle. Niewiele wyniosłam z tej wizyty, tylko portfel uboższy :(

  OdpowiedzUsuń
 41. Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania.

  Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa.

  Również mam suplementy Thyroid-S i Thyroid TR (ten jest bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też je wysłać z Polski, ale za 350 zł.

  Proszę przekaż znajomym.

  dziekuję z góry

  Jan Krongboon
  massagewarsaw@gmail.com
  https://www.facebook.com/kurs.tajski
  http://www.massagethai.info

  OdpowiedzUsuń
 42. WItam, ja niestety nie polecam Moniki Skuzy z Tłuste Życie, Pani Monika ma już mnóstwo pacjentów i po prostu sobie nie radzi. Zanim nie odbyłam wizyty miałam natychmiastowy kontakt mialowy, potem wizyta, płatność, Pani Monika kazała mi kupić mnóstwo suplementów z IHerba za ok 2000 zł, leki, które żaden lekarz nie chciał mi wystawić i zero kontaktu, miałam pewne obiekcje czy wszystko brać, źle się po niektórych czułam, pisałam maile i nic.
  NIe zostawia się tak pacjenta, skoro ma już tylu pacjentów, że nawet nie odpisuje na maile to po co bierze kolejne, niestety tylko dla kasy, tutaj chodzi o zdrowie pacjentów, którzy przez takie ilości leków mogą sobie zrobić nimi krzywdę,a ona nie odpisuje. NIe polecam.
  Za to we Wrocławiu mogę polecić wspaniałą dietetyczkę znającą się na naszych chorobach- Panią Joannę Arciszewską ze Świata Dietetyki - genialna i współpracuje z Panią Anią Stobierska.

  OdpowiedzUsuń
 43. Kurcze a ja zapisałam się właśnie do Moniki na konsultację:// miałam podobną historię z Markiem Fisherem, wszystki było ok do czasu przelewu, wysłania przez niego planu, później odpisywał co kilka dni, na odpowiedź na jedno pytanie prosiłam się dwa tygodnie, a on czytal co piszę jakby po łebkach, az w koncu przestal odpisywac w ogóle. Może ma sporo pacjentow, chociaż czas żeby wrzucac posty i badania na fb zawsze mial, więc nie jestem tego do końca pewna. A nawet jeśli to brak czasu, to olewanie jest po prostu brakiem szacunku do drugiego czlowieka. Myślę ze pan Marek spodziewak się mega szybkich rezultatów by moc pochwalic się eewentualnym efektem na fb, kiedy zobaczył że w moim przypadku, nie jest to proste bo jest o wiele więcej do zrobienia odpuścił. Takie jest moje zdanie i przeczucie, sugerował mi też hormony, oczywiście nie naciskal, ale w moim przypadku hormony plus tabletki anty tylko wzmoglyby stan zapalny ltory jest przyczyna moich problemów. Dlatego myślę że nastawienie pana marka to szybki efekt by móc sobie później przypisac zaslugi, takie niestety jest moje odczucie..

  OdpowiedzUsuń
 44. Jesli potrzebny bylby Ci endokrynolog łódź to mam swietny gabinet do polecenia. Super, ze dbasz o to, aby byc caly czas pod opieka specjalisty, poniewaz to bardzo wazna rzecz i przede wszystkim bardzo wazna decyzja, ktorej trzeba sie trzymac.

  OdpowiedzUsuń
 45. Długo szukałem właściwego endokrynologa we Wrocławiu. Dopiero, gdy przypadkiem natrafiłem na stronę http://medicusclinic.pl/ i poczytałem opinie na ich temat, to zdecydowałem się na leczenie w tej klinice, co okazało się strzałem w 10. Mają tam przemiłą obsługę i bardzo dobrych lekarzy

  OdpowiedzUsuń

TOP