poniedziałek, 7 stycznia 2019

Z wizytą u alpak - Alpaka Farm!


Jak spędzić dobrze weekend i zrealizować jedno z postanowień noworocznych? 
Wybrać się do farmy z ...alpakami!

Alpaka Farm - zdecydowanie polecam to miejscu każdemu, kto tak jak ja kocha alpaki!
Podczas wizyty na farmie możecie je dotykać, głaskać, karmić (dostaniecie wiadro marchewki oraz specjalną paszę), spacerować z nimi i obserwować jak słodko przechadzają się po farmie. Na miejscu można także zakupić ciepłe czapki czy kominy z przemiłej i przeciepłej alpaczej wełny, handmade!


#alpacalypse!

Wiecie, że przebywanie wśród zwierząt pozytywnie wpływa na nasze zdrowie? Samo patrzenie na nie działa uspokajająco, a dotyk czy głaskanie obniża nasze ciśnienie. Obcowanie z łagodnymi, puchatymi zwierzętami dostarcza pozytywnego ładunku emocjonalnego, przełamuje stresy oraz stymuluje rozwój zmysłów -wzroku, słuchu, dotyku czy węchu. Oprócz popularnej dogoterapii, hipoterapii (terapie z udziałem koni) czy felinoterapii (koto-terapia) istnieje także alpakoterapia. Zwierzęta uczą nas wrażliwości, opiekuńczości, podejmowania szybkich decyzji, zmniejszają poczucie samotności, uczą okazywania uczuć.

Alpaki to zwierzęta, które nie boją się ludzi, są bardzo przyjazne i łagdodne. Przebywanie pośród nich obniża stres oraz napięcie. Mają bardzo miękkie futerko (choć uwielbiają się też tarzać, wtedy nie jest takie fajne).

Nie, to nie jest żaden post sponsorowany. Ja po prostu od zawsze kocham alpaki (stąd i nazwa bloga, thank you captain obvious!) i oprócz dzielenia się z Wami wiedzą na temat odżywiania, lubię dzielić się także ciekawymi i wartymi miejscami odwiedzenia. A Alpaka Farm zdecydowanie jest takim miejscem - stworzone z pasji i miłości do tych przeuroczych zwierzątek :)

"Kawałek wsi w środku miasta. Po latach poszukiwań naszego celu i dalszego życia znaleźliśmy Alpaki, stworzenia pochodzące z Paru, łagodne w obyciu, ciekawskie i z własnym charakterem." alpakafarm.net

Ostrzegam, że są tak urocze, że nie można przestać im robić zdjęć (to chyba najbardziej memiczne zwierzątka :D). Gwarantuję, że widok patatającej alpaki wyleczy każdego z depresji ;)


Czy wiesz, że?
...alpaki to roślinożerne ssaki często mylone z lamami, są jednak od nich mniejsze i posiadają znacznie gęstszą wełną. Oba ssaki należą do rodziny wielbłądowatych.
...żyją w stadach i można je spotkać w górach w Chile, Peru czy Boliwii 
...alpacza wełna jest miła, nie gryzie i jest hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera lanoliny
...alpaki najchętniej wcinają surową marchewkę!

P.S. Jeśli znacie podobne miejsca na Śląsku lub w Polsce - koniecznie dajcie mi znać, chętnie się wybiorę <3

Selfie z alpaką? No probLLama!

________________
Zapraszam do odwiedzenia:


4 komentarze

 1. Również chcę się wybrać na Farmę alpak z dziećmi. To może być fajny pomysł na ciekawe spędzenie ferii zimowych, które zaczynają się u mnie już za tydzień:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna odskocznia od standardowych szarych dni. W ostatnie wakacje wybrałam się z rodziną na takie małe safari i również było świetnie. Obcowanie ze zwierzętami dobrze działa na wyciszenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inicjatywa. Z chęcią wzięłabym udział w takiej wycieczce do alpak. Zazdroszczę wszystkim którzy z alpakami pracują, to chyba praca marzeń. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale cudowne zwierzęta ����

  OdpowiedzUsuń

TOP