piątek, 5 lipca 2019

Paleo keto rafaello


Dieta paleo jest super, bo można stworzyć na prawdę wszystko. Wszystko, co jest popularne, dostępne w marketach i za czym potencjalnie będziecie tęsknić, jeśli przestaniecie jeść #mainstreamfood. Oczywiście wymaga to wprawy w przygotowywaniu posiłków, trzeba się obyć z nowymi mąkami, cukrami. Nowa dieta była dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale też niesamowitym doświadczeniem. Po 6 latach na diecie paleo jestem w stanie odtworzyć wszystkie smaki, za którymi tęskniłam. I za każdym razem dochodzę do wniosku ...jak ja mogłam jeść tyle cukru i przetworzonych, bezwartościowych rzeczy? Po których czułam się tak tragicznie? Dlaczego sobie to robiłam?!
Dziś przychodzę do Was z rafaello. Zdrowe, szybkie i proste w przygotowaniu, nadają się na diecie ketogenicznej. Co prawda ostrzegam, że moje gusta się zmieniły i to co dla mnie słodkie, dla innych może być gorzkie, ale metodą prób i błędów na pewno odnajdziecie swoją wersję idealną.

Składniki:
-6 łyżek musu kokosowego (lub pasty / śmietanki kokosowej) w temperaturze pokojowej
-3 łyżki mąki kokosowej
-1 łyżka zmielonych migdałów (lub mąki migdałowej - można pominąć i dać więcej kokosowej)
-kilka sztuk migdałów w całości (po jednej na rafaello, u mnie wyszły 4 sztuki)
-garść wiórek kokosowych do obtoczenia
*opcjonalnie:
-ekstrakt waniliowy / aromat waniliowy np. taki do ciast lub ziarenka z prawdziwej wanilii
-łyżka ksylitolu / erytrolu / stewii/ cukru kokosowego - dla tych, co wolą słodsze

Przygotowanie:
Do miski wrzucamy mąkę kokosową oraz zmielone migdały. Mieszamy. Dodajemy śmietankę lub krem kokosowy. Następnie dodajemy ksylitol i wanilię. Dokładnie mieszamy, do uzyskania gęstej, lepiącej się masy (Jeśli jest zbyt lejąca się, należy dodać mąki kokosowej). Następnie w rękach formujemy kulki, do środka wkładając po jednym orzechu migdałowym. Gotową kulkę obtaczamy w wiórkach kokosowych.2 komentarze

TOP